You are here: Home // Estetik // Yüz germe estetik ameliyatı

Yüz germe estetik ameliyatı

Sponsorlu Bağlantılar

YAŞLANMANIN ÖNÜNE GEÇEN MUCİZE YÖNTEM: YÜZ GERME

Yüz bir insanın aynasıdır. Öyle ki hayatı boyunca yaşadığı stres, kullandığı bağımlılık yaratan maddeler, güneş ve yaşlılık ile gelen sarkma yüzde deformasyona neden olur. Zaman içerisinde kaslarda zayıflama ve gevşeme oluşur. Gevşeyen kaslar yüzde sarkmaya neden olur. Statik çizgiler adını verdiğimiz çizgiler bu sayede oluşur. Mimik kaslarının sürekli çalışması yüzde belli dinamik çizgilere neden olur. Aynı zamanda mimikler ile birlikte yüz derisinde de kıvrılma meydana gelir. Yüz germe işleminde göz kapakları gerilir, çene altından yağ alınır. Yüz anatomik yapısına göre üç kısma ayrılır. Üst yüz, şakaklar ve alın ile kaşları kapsamaktadır. Burası üst yüz germe alanıdır. Orta yüz de yanak ve üst dudak bölgesidir. Alt yüz ise çenenin altını ve boynu içermektedir. Bu alanlara ayrılması sayesinde yüzün neresinde sorun olduğu saptanır ve cerrahi işlem direk buraya uygulanır. Bununla beraber tüm bölgelere aynı anda işlem yapılası da mümkündür.

Yüz germe estetik ameliyatı

Üst yüzün gerilmesi kaş kaldırma ve alın ile şakak bölgesini germeye yönelik bir işlemdir. Saç kısımları kesilerek kulaklar daha da geriye çekilir bu sayede germe işlemi yapılır. Ameliyat izleri bu sayede saçların arasında kalmış olur.

Orta yüz germe işleminde ise yanaklara işlem yapılır. Yanakların sarkması önlenmek için derisi geriye doğru gerilir. Ameliyat izleri kulakların dibinden olur. Görünür bir iz olmaz.

Boyun bölgesinde germe olursa ki genelde bu germe işlemi orta yüz germe işlemi il birlikte yapılır. Ameliyat izi kulağın arkasından saçlı alana doğru olur. Bu nedenle fark edilmez. Boyun sarkması giderilmek için yanaklara doğru çekilme olur. Buradan da kulaklara doğru bir orta yüz germesi yapılır.

Ameliyat tüm bölgeler için genel anestezi ile yapılır. En az dört en fazla yedi saat sürebilen zorlu bir ameliyattır. Hastanede bir gün kalmak mecburidir. Gerginlik, ağrı, şişme, morarma gibi ameliyat sonrasında rahatsızlık hissedilir ki bu tamamen normaldir. Ağrı, ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir. Oluşan şişlik birkaç gün içinde kendiliğinden geçecektir. Cildin tam olarak kendine gelmesi altı ay kadar bir süre içerisinde olur. Tüm bunların yanında ameliyat öncesi dinamik çizgilerin mimiklerden dolayı tekrardan oluşmaması için botoks işlemi yapılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap