You are here: Home // Estetik // NEFES DARLIĞI İÇİN BURUN ESTETİĞİ

NEFES DARLIĞI İÇİN BURUN ESTETİĞİ

Sponsorlu Bağlantılar

NEFES DARLIĞI VE BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

Nefes darlığının bir diğer ismi de septorhinoplasti’dir. Bazı kişilerin burunlarında nefes almayı engelleyecek durumlar vardır. Buna göre bazı kişilerin burun orta bölmesi diğer bir adıyla septum’unda eğrilik oluşur. Daha sonradan da oluşabilecek bu eğrilik genel olarak doğuştan gelen bir sorundur. Septum eğriliği dışarıdan rahatlıkla fark edilebilir. Bazı vakalarda fark edilmediği ve sadece muayene ile ortaya çıktığı da belirlenmiştir. Nefes alma problemi yaşayan kişinin bu sorunu da estetik ameliyat sırasında çözülmelidir. Septumdan alınan kıkırdak sayesinde burun yapısı şekillendirilebilir. Burunda tek taraflı oluşan tıkanıklık burun deliklerinde asimetriye neden olabilmektedir. Endoskopik muayene ile ameliyat öncesi burun yapısı ve nefes alma şekli incelenir. Fotoğraflar çekilerek ameliyat öncesi ve sonrası hali hayali bir çizim ile gösterilebilir. Nefes problemi için ameliyat olan hastaların burunlarında oluşan kemerde alınmaktadır.

burun estetiği

Bu sayede boyut değişir ve burun ucu şekilli bir hal alarak burun deliklerinde simetrik bir küçülme sağlanmış olunur. Ameliyat sonrasında dikiş problemi olmaz. Tampon yerine ameliyat sonrasında yaklaşık bir hafta kalacak şekilde plastik atel yerleştirilir. Ameliyat genel anestezi şeklinde yapılır. En fazla iki buçuk saat sürmektedir. Bir gece hastanede kalmak zorunludur. Bu gece içerisinde ağrı kesiciler ve buz uygulaması ile ağrı kontrol altına alınır. Şişlik ve morluk oluşması normal bir durumdur. Ameliyat sonrasındaki birinci hafta bitince sosyal hayata dönüş olur. Tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz. Fakat yüzme gibi sizi zorlayacak sporlar için ameliyat sonrasındaki birinci ayın bitmesini beklemek zorundasınızdır. Gözlük kullanan hastalar ameliyattan bir hafta sonra hafif ve ağırlık yapmaya bir çerçeve ile gözlük kullanmaya devam edebilirler. Burnun şekillenmesi ve oluşturduğu şekli koruması ortalama altı ay kadar bir süreyi bulur.

AMELİYAT KOMPLİKASYONLARI
Her ameliyat içinde belli riskler taşımaktadır. Bunlardan biri septumun delinmesidir. Septum delinmesi ameliyat sırasında direk olarak tedavi edilmesi gerekilen bir durumdur. Müdahale ameliyat sonrasında ki günlerde olursa zaman içerisinde burundan ses geldiği görülür. Burnun fazla büyütülmesi veya küçültülmesi gibi durumlarda az da olsa vardır. Kanama görülebilir ki bu da müdahale edilebilen bir durumdur. Genel olarak burun ameliyatları sonrasında her yüz hastadan onuna tekrar müdahale edilmiştir. Burun yapısı değişime uğradığı için belli sorunlar ortaya çıkmıştır. Bu sorunlara müdahale etmek için uygun zaman ameliyat sonrasında ki bir yılın bitimidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap