You are here: Home // Estetik // Lazer İle Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazer İle Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Bazen toplardamarımız kanı kalbe gerektiği gibi taşıyamaz. Yer çekimi nedeniyle zaman zaman bacak damarlarında kan toplanır. Buradaki damarlarda belirginleşme olur. Bu belirginleşmeye varis denir. Varis rahatsızlığı genellikle kadınlarda daha sık olur. Varise neden olan bazı durumlar vardır ki bunların başında ayakta çok fazla durmak, ısı artması, bacakları sarkıtma şeklinde oturmak ve kullanılan bazı ilaçlar gelir. Aynı zamanda çok sık rastlanılan bir rahatsızlıkta ince mor kılcal damarların belirmesidir. Buna da telanjiektazi adı verilir. Telanjiektazi sıcağa, hormonlara, güneşe ve kortizon alımı yapılan bazı ilaçlara bağlı olarak gelişir. Büyük varislerin tedavisinde erken teşhiste varis çorapları ve sıcaktan kaçınmak gibi bazı önlemler işe yarayabilir. Fakat ilerleme olduysa o zaman bir kalp ve damar cerrahisi ile görüşmek durumunda kalırsınız. İnce damarlar da ise sorun bu da lazer ile kılcal damar tedavisi yapılabilir. Tabi bu da kılcal damarın çapına ve belli özelliklerine göre yapılacak olan bir uygulamadır. Kalıcı ve kesin bir çözümdür.

LAZER İLE KILCAL DAMAR TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Lazer ile kılcal damar tedavisi yapılırken lazerin ucu ile damara soğutma yapılır. Bu sayede damar büzüşerek yok olmaya başlar. Kan hücresinde ve damar çeperleri değişir. Bu nedenle vücut tarafından yok edilir. Bu işlemde en iyi sonuç mor, mavi ve lacivert renkli olan damarlarda görülür. Her hangi bir etkinlikte bulunmak için ortalama iki ay beklemek gerekir. Hastaya göre değişen tedavide bazen iki veya üç seans daha takviye yapılabilir. Gerekirse eğer bazen lazerle tedaviye skleroterapi de eklenerek tedaviye devam edilmiş olunur. Çalışılan alanın büyüklüğü de göz önüne alınırsa genel olarak uygulama kısa sürer ve hafif ağrı hissedilir. İşlem sonra günlük yapmanız gerekenleri yapabilirsiniz. Ama dikkat edilmesi gerekilen en önemli şey ise sıcak bir banyodur. Sıcak banyodan uzak durmalısınız. Uygulamadan bir hafta sonrasına kadar genellikle kızarmalar ve kahverengi bir görüntü devam edecektir.

Lazer İle Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

SKLEROTERAPİ NEDİR?
Damara skleoterapi maddesi verilir. Bu sayede ilaçlanan damarlar vücut tarafından emilmeye başlanır. Skleroterapi uygulaması çokça tercih edilen bir metottur. Kolay bir uygulamaya sahiptir. Aynı zamanda rahat bir uygulamadır. Tekrarlama yapmaz. Lazer ile tedavi edilemeyen damarları tedavi edebilir. Genel olarak lazer tedavisi ile birlikte kullanılır. Uygulama ince uçlu iğneler tarafından damarların iç yüzeyine yapılır. Varis çorabı kullanılması gereklidir. Uygulama sonrasında yürüyüş yapmanın önemi büyüktür burada amaç vücudunuzu hareket ettirerek verilen ilacı çok daha fazla etkili olmasını sağlamaktır. Bu işlem hastanın rahatsızlığına göre birkaç kere da ha hastaya uygulanabilir. Skleroterapi uygulanan alanda renk değişimi görülebilir. Fakat bu değişim ortalama bir ay kadar sonra ortadan kalkacaktır. Damarlarda elle dokunulduğunda bile hissedilen sertlik mevcuttur. Geçici bir morarma söz konusu olacaktır. Kılcal damarlar fazlalaşacaktır fakat zamanla kendiliğinden kaybolduğunu göreceksiniz. Kısacası Skleroterapi tedavisinin oluşturduğu yan etkiler en kısa zamanda ortadan kalkacaktır. Bu sayede estetik anlamında güzel, sağlık açısından diri ve canlı bacaklara sahip olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap