You are here: Home // Estetik // Lazer Epilasyon Hakkında Bilmedikleriniz

Lazer Epilasyon Hakkında Bilmedikleriniz

Sponsorlu Bağlantılar

Epilasyon için en sağlıklı aynı zamanda kalıcı yol lazerdir. Burada yayılan dalgalar vücudumuzda bulunan melanin pigmenti tarafından çok rahat emilmektedir. Lazerde soğutma sistemi uygulanır. Öyle ki bu sistem sadece kıl köküne ısıyı iletir. Kıl problemi çağlardır süren bir sorundur. Genel anlamda çok fazla çıkmasından veya istenmeyen alanlara çıkmasından dolayı sorun yaşanır. Bu sorunu yaşayan yalnızca kadınlar değildir. Erkeklerde bu durumdan hayli rahatsızdır. Kıllardan kurtulmak için belli yöntemler denenmiştir. Bu yöntemlerin başında traş etmek, ağda, cımbız ve belli kimyasal ürünler gelir. Bu uygulamaların hepsi acı verici uygulamadır. Bu nedenle günümüzde acısız ve kalıcı çözüm yaratan cihazlara yönelim başlamıştır. Kılların anagen yani büyüme aşamasında lazer uygulaması yapılır. Operasyon sırasında anagen aşamasında olan kılların fazlalığı operasyondan daha fazla verim almayı sağlayacaktır. Anagen safhasındaki kıllara lazer yapılırken melanin pigmenti hedef alınır. Işık melanin sayesinde ısıya dönüşür ve direk kıl kökünü tahrip eder. Bu nedenle diğer dokularda hiçbir zarar görülmez. Lazer sonrasında uygulama yapılan alanda kızarıklık olacaktır ve bu kızarıklık birkaç saat içinde geçer. Güneşe çıkmamakta fayda var. Açıkta kalan yerler için güneş kremi ve nemlendirici kremler yardımcı olur. Seansa gitmeden önce ağda ve cımbız ile tüy köklerine etki edecek işlemler yapmayın. Bu işlemler tedaviden alınacak olan faydayı aza indirir. Lazer uygulaması yapıldıktan sonra ki bir hafta gibi bir süre içinde kıllar tekrar çıkmaya başlar. Çıkan tüyler son çırpınışlarını yaşamaktadır.

LAZER CİHAZLARI

Alexandrite Epicare Lazer,
Epicare Lpx Lazer,
Soprano Diod Lazer,
ND-Yag Lazer,

Alexandrite Epicare Lazer: uzun zamandır kullanılan bir sistemdir. Ten rengi açık olan bireylere uygulanmaktadır. Esmer tenli bireylerde kullanım yapılmaz. Uygulama yapıldıktan sonra tüyler direk olarak dökülür. Uygulama sonrasında tüylerde tekrar olarak bir uzama görülür ve bu tüylerde bir zaman sonra kendiliğinden dökülme yaşar. En az acı ve ağrı bu lazer sisteminde görülür ve kullanım açısından pratiklik taşır. Alexandrite lazerin dalga boyu 755 nm’dir. Doktor tarafından verilen karar doğrultusunda hastaya uygulanmalıdır.

Epicare Lpx Lazer: bu lazerde soğutucu vardır. Doz seçeneği vardır ve çok hızlı çalışır. Esmer veya bronzlaşmış tende kullanım yapılabilir. Bunun yanında kalın tüylerde olduğu gibi ince tüylerde de belirgin değişiklikler göstermektedir. Aynı zamanda uygulama sırasında tenle temas yapılmaz. Bu nedenle hijyenik açıdan sorun yaratmaz. Bununla birlikte bu sistem bir saniye içinde üç tane atış uygulaması yaptığı ve başlık anlamında daha geniş olduğu için zaman sorunu yaşayan bireyler için çok uygundur. Uygulama anında soğutucu olduğu için acı hissi yaşanmaz.

Soprano Diod Lazer: bu lazer sisteminde de soğutucu vardır. Bu soğutucu sayesinde acı hissi olmaz. Saniyede on atış yapmaktadır. Bu nedenle hızlı olmasından ötürü vücutta bir masaj yapılıyormuş gibi his olur. Hızlı ve acısız bir tedavi yöntemi için soprano diod lazer tercih edilir. Yaz aylarında bu sistemden yararlanabilirsiniz. Yanık veya güneşten etkilenme sorunu yoktur. Dalga boyuna gelince daha uzundur. Bu nedenle daha dipteki köklere rahatlıkla ulaşır. Bazı lazerlerde tüyler alınamamaktadır. Tüyleri de alabilen bir türdür. Açık tenli kişilere yapılabildiği gibi esmer veya bronzlaşmış kişilere de uygulama yapılabilmektedir.

ND-Yag Lazer: koyu renkli tene sahip olanlar için geçerli bir uygulamadır. Aynı zamanda derideki kollagen yapıya destek sağlar. Kollagen yapı da genç ve canlı görünmeye neden olan bir yapıdır. Gençleştirme işlemlerinde de kullanıldığı görülmektedir.

Lazer epilasyon gözleri koruma altına almak kaydı ile tüm bölgelere yapılabilir. Lazer sonrasında ciltte birkaç dakika kadar kızarma olacaktır. Tek bir seans ile kıl ve tüylerden kurtulamazsınız. Birkaç seans gerekmektedir. Bu seanslar kıl rengine ve büyüme evrelerine göre belli periyotlarda kişiye göre ayarlanır. Bu periyotlar uygulamanın yapıldığı alana göre değişmekle beraber en az bir en fazla iki ay aralıklar ile yapılmaktadır. Lazer epilasyona karar vermek önemlidir. Eğer fazla tüylenme varsa öncelikle nedenini öğrenebilmek amacı ile bir dermatoloji doktoru ile iletişime geçmek önemlidir. Lazerden önce tüylerin sarartılması gerekilir. Bununla birlikte lazerden üç hafta kadar önce köklere hitap edilecek hiçbir uygulama yapılmamalıdır. Bu uygulamaların içinde ağda ve cımbız gibi yöntemler vardır. Her kıl aynı evrede değildir bu nedenle kalıcı çözüm için muhakkak birden fazla seans olacaktır. Lazerde amaç kıl köklerini tahrip etmek ve burada tekrardan bir kıl oluşumuna engel olmaktır. Günümüzde kıllarla başı belada olanlar sadece kadınlar değildir. Erkeklerde lazer yaptırmaktadır. Öyle ki lazer tedavisi olan hastaların yarısına yakın bir kısmını erkekler oluşturur.

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap