You are here: Home // Estetik // Gülüş Estetiği

Gülüş Estetiği

Sponsorlu Bağlantılar

Gülüş Estetiği Nedir?
Mutluluk yüz gülümsemesiyle kendini belli eder. Mutluluk gülüş esnasında insanlara bulaşır. En kötü durumlarda bile gülmek ruh halinizi değiştirir. Gülmek iyi ve temiz bir yüreğin göstergesidir. Eğer gülen insanın mutluluğu herkese yayılıyorsa buradan bu sonucu çıkartabiliriz. Dünya üstünde yaşayan canlıların hepsini düşünün. Gülmek sadece insana has bir özelliktir. Ruh güzelliğini ortaya çıkartan en belirgin eylemdir. Gülüş esnasında dikkat çeken alanlar canlı bir ten, umutla parlayan gözler, belirgin elmacık kemikleri, gamzeleri, dudakları ve gergin ve emin bir şekilde duran boyundur. Gülüş şekli ve biçimi aileden gelen bir davranıştır. Gülme şekli gençlik yıllarında biçimlenir. Fakat orta yaşara gelindiğinde gülme şekli ve gülerken verilen ifade bozulmaya başlar. Estetik cerrahlar burada müdahale etmelidir. Müdahale için bazı nedenler gereklidir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır:

Dişlerinizi gizlemek için rahat gülemiyorsanız,
Gülme eylemi sırasında alnınızda, göz ve dudak çevrenizde kırışmalar oluyorsa,
Çenenizden boynunuza inen gıdık bölgenizde sarkmaya veya belirginleşmeye başlamış ise,
Gülerken çene de büyüme ya da küçülme,
Burun ve dudak arasında kalan kısımdaki çizgilerde belirginleşme varsa,
Dudaklarda incelme oluyorsa cerrahi müdahale gerekebilir.

gülüş estetiği

Bu nedenler yüzünden çoğu insan gülemez ve başkalarının gülüşüne gıpta ile bakar. Gülüş dizaynı oluşturan yöntemler cerrahi uygulamalarla yapılmaktadır. Cinsiyetinize, yaşınıza, cilt kalitenize, kaş ve gözkapakları uyumuna, burun şekline, elmacık kemiklerinin belirginliğine, dudaklarınıza, diş ve diş etlerinize, çene ve gıdı yapınıza bakılarak sizin için en iyi gülüş dizaynı yapılabilir. Cinsiyet burada önemli bir unsurdur. Kadınların ve erkeklerin gülme şekli farklıdır. Kadınlarda gülme eylemi dudakların üste çekilmesiyle olmaktadır. Fakat erkekler güldüklerinde böyle bir durum olmaz. Bir erkek güldüğü zaman dudakları kadınların dudaklarının aksine yana doğru genişler. Aynı zamanda gülmek özgüvenle de alakalı bir durumdur. Öyle ki özgüveni yüksek ve vücudu ile barışık olan bireylerin gülmekten çekinmediklerini görebilirsiniz. Kaşların kenarlarında oluşan kaz ayakları dediğimiz çizgilere gülüş güzelleştirmesi yapılırken botoks uygulanabilir. Üst göz kapağı bazı bireylerde fazlacadır. Bu durumda göz açıklığı kapanır ve gözün canlılığı engellenir. Gözkapağındaki fazlalık bleforoblasti denilen bir yöntem ile alınabilir. Gözlerin güzelliği ve canlılığı bu sayede ortaya çıkmış olur. Kaşın dış kısmının iç kısmından kalkık durması da botoks ile sağlanabilir. Gülme eyleminde burnun yapısı da önemlidir. Gülmeyi engellemez ama yumuşak bir burun görünümü her zaman için iyidir. Gülerken burnun ucu aşağı doğru kayıyorsa ya da burunda kemer varsa gülme anlamında estetik bir görünüm olmaz. Otuzlu yaşların ortasında elmacık kemikleri üstünde bulunan yağ yastığı erimeye başlar. Bu nedenle zaman içerisinde elmacık kemiği ile burun arasındaki oluk olan kısım git gide belirginleşir. Buranın tedavisinde vücuttan alınan yağ enjekte edilir. Bu sayede daha dolgun bir görünüm kazanılır. Gülme eyleminde en çok ağız ortada olan bir organdır. Dudak ve diş güzelliği burada önemli rol oynar. Gülerken incelen bir üst dudak ya da sağa sola meyilleşen dudaklar hoş bir görüntü yaratmaz. Tedavi edilirken ince dudaklarda dolgu yapılır. Bu dolgu maddesi kişinin vücudundan alınan yağıdır. Bunun aksine bazı dudaklarda da küçültme uygulanabilir. Aynı zamanda gülerken diş etlerinin dişlerin görünmense engel olacak kadar belirgin olması da hoş bir görünüm yaratmaz. Burada diş etlerinin bir bölümü hafif olarak görünmelidir. Bunların yanında diş sarılığı da itici bir görünüm yaratır. Bembeyaz dişlerde rahatsız bir görünüme neden olacaktır. Bu noktada diş doktorunuzla görüşmelisinizdir. Sizin ten renginize en uygun rengi size o bulacaktır. Ağız ve çene bölgesi yüzün ortalama üçte birini kaplamalıdır. Büyük ya da daha küçük olması yüz simetrisini bozacak bir durumdur. Bu nedenle çene büyütme veya küçültme yapılabilir. Çene büyütme işlemi dolgu ve protez ile sağlanabilinirken çene küçültme işlemi çene içinde törpüleme yapılarak sağlanabilir.
Çeneden sarkan bir gıdık görüntüsü de düzeltilmesi gerekilir. Burası için liposuction uygulaması ya da cerrahi olarak uygulanacak bir toparlama işlemi yeterli olacaktır. Bu sayede güzel bir boyun ile daha genç ve güzel bir görünüme kavuşmuş olmanız amaçlanır. Gülen insanlarda oluşacak yüz çizgileri yatay biçimde gelişir. Sürekli somurtan insanlara ise çizgiler boyuna bir hal alır. Enerjiyi yüksek tutmak ve canlı güzel bir hayat geçirmek istiyorsanız eğer o yatay olarak oluşacak çizgilere çok fazla ihtiyacınız var demektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap