You are here: Home // Güzellik // Gözlerinizi Değerlendirmeyi Bilin

Gözlerinizi Değerlendirmeyi Bilin

Sponsorlu Bağlantılar

Gözlerinizi değerlendirmeyi bilin:
Kaşlarınıza, yüzünüzün biçimine uygun şekil verin. Kavi­sini, alkolle dezenfekte edilmiş bir cımbızla temizleyin. Kirpiklerinizin tuvaletini hiçbir akşam ihmal etmeyin. Üzerlerindeki rimeli temizledikten sonra, onları, hafifçe hint yağına bulanmış küçük bîr fırçayla düzeltin. Fakat fırçayı, kullanmadan önce ve sonra yıkamayı ihmal etmeyin. O zaman rimel de kirpiklerinize daha iyi yayılır ve küçük topaçlar teşkil etmez.

Göz makyajı fazla göze batmamalıdır:
Gözlerinizin şeklini uzatmak için kalem kullanıyorsanız, kalem hattının ince olmasına dikkat edin. Bu işe gözün iç kö­şesinden başlayıp kalemi şakaklarınıza doğru çekecek ve kir­piklerin kökünü en çok 1 milimetre mesafeden takip edeceksi­niz. Göz kenarındaki kırışıklıkları silmek için aşağıdaki formül Bon derece tesirli bulunmuştur. Her akşam, süt içine batırılmış ve üzerine ayrıca birkaç damla tatlı badem yağı damlatılmış ekmek içiyle 20 dakika müddetle sıcak kompresler yapın.

Göz kapaklarına dikkat:
gözHareketlilikleriyle gözleri açıp kapayan ve göz küresinin yüzeyine lakrimal ifrazatı yayan onlardır. Göz kapaklarının bir de estetik görevleri vardır: Gür kirpiklerle çerçevelenmiş pürüzsüz ve hareketli göz kapakları gözleri değerlendirirler ve bakışlara mâna verirler. Fakat anatomik yapı itibariyle son derece naziktirler ve çabuk ihtiyarlarlar. Derileri ince ve şeffaftır; bu noktada gevşekçe olan hücre yapısı da, meselâ fazla ağlamak sonucunda kolaylıkla gerilir ve çirkin şişler hâsıl eder. Gözün yorulmasının veya tashih edilmeyen bir görüş sorunun sonucu olan göz konjestiyonu, göz kapaklarının kenarlarının iltihaplanmasına yol açabilir. Kirpiklerin dibinde kırmızımsı bir şiş kuşağı meydana çıkar, kirpikler dökülmeye başlar ve sabahları üst ve alt gözkapakları birbirine yapışmış olur. Genel sağlık durumundaki bozuklukların daima gözkapak­ları üzerinde tesirleri görülür. Karaciğer ve gudde rahatsızlık­ları ve vitamin noksanı gibi hallerde gözkapağının üzerinde le­keler dikkati çeker. Zayıflamak, sinir yorgunluğu ve bazen da sadece uykusuzluk, göz kasının gevşemesine yol açar, neticede de gözün altında mor bir halka meydana gelir ve gözkapakları üa buruşur.

Göz kapaklarının güzelliğini muhafaza etmek için Ne yapmalı?
Evvelâ genel sağlık durumuna dikkat etmeli. Gudde ile sinir dengesi ve muntazam sindirim, gözkapaklarmm güzelli­ğinin yardımcısıdırlar. Ayrıca lokal ve genel bazı SAĞLIK KURALLARINA riayet etmek gerekir: hava cereyanı, fazla sıcak, göz kamaştıran ışık gibi tahriş sebeplerinden kaçının, yeter de­recede uyuyun, gerktiği takdirde gözlük takın, gözlerinizde bozukluk olmasa dahi bazı anormal şartlarda gözlerinizi renk­li camlarla koruyun

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap