You are here: Home // Estetik // GÖĞÜS BÜYÜTME

GÖĞÜS BÜYÜTME

Sponsorlu Bağlantılar

GÖĞÜS BÜYÜLTME AMELİYATI NEDİR?
Bazı kadınların göğüsleri yeterli hacimde değildir. Meme dokusu emzirme veya hamilelik ile birlikte de azalma gösterebilir. Bu kadınlarda meme protezi takılarak meme hacmine kavuşur. Ameliyat için on sekiz yaşına girmiş olmak lazımdır. Çünkü meme bu yaşa kadar olgunlaşmasını tamamlar. Bununla birlikte meme büyütme ameliyatı süt vermeye engel bir durum değildir. Ameliyat olmak için bir hekimle görüşmelisiniz ve hekiminiz bu ameliyata gerek olup olmadığına karar vermelidir. Karar işlemi de eğer kırk yaşının altında iseniz meme ultrasonu ile eğer kırk yaşını aştıysanız mamografi tetkikleri ile karar verir. Daha önce ameliyat olmuş hastalardaki değişimleri görmek hasta için daha iyidir. Uygulanacak protezin türüne ve kaba olarak büyüklüğüne karar verilir. Meme protezi boyut olarak belirlenirken kişinin kilosu, boyu, ideal meme büyüklüğü ve hastanın isteği göz önünde bulundurulur.

göğüs büyütme ameliyatı

PROTEZ ÇEŞİTLERİ
Meme protezleri içerikleri, şekilleri ve yüzeyleri bakımında üç sınıfa ayrılı. Buna göre: içeriklerine göre olan protezlerde protezin içine konulacak maddelerle ilgili olan bir seçimdir. Meme protezinin içinde tuzlu su, koheziv jel silikon ve etrafı koheziv jel silikon şeklinde sınıflandırılma yapılır. Serum fizyolojik içeren meme protezleri bazı kazalar sonucu delinebilir veya patlama yapabilir. Bu kazaların içinde sivri bir etki alam, trafik kazası, ateşli silah ile yaralanma olabilir. Serum bu durumda akmaya başlar. Vücut bu serumu emerek sorunu ortadan kaldırır. Bu serumun vücuda bir zararı yoktur. Sadece hasta su hissinden biraz rahatsızlık hisseder. Bununla birlikte koheziv jel içeren protezlerin içinde silikon ve jelden oluşan sıkı bir yapı vardır. Herhangi bir sorunda akma göstermez. Şekilli bir göğüs yapısı elde edilebilir. Aynı zamanda görünüm çok doğaldır. Şekillerine göre olan protezlerde ise yuvarlak ve damla şeklinde olan yapıda protezler vardır. Yuvarlak olan protezler yarım küre şeklindedir. Memenin üst kısmına dekolte görünümü vermek için konulur. Damla şeklinde olan meme protezleri ise memenin alt kısmına yerleştirilir. Yüzeylerine göre olan meme protezlerinde ise pürtüklü ve düz protez şekli vardır. Pürtüklü yüzeyde olan meme protezleri memenin alt kısmına yerleştirilir. Düz olan meme protezleri memenin üst kısmına uygulanmaktadır.

Ameliyatta bu protezler meme kasının üstüne veya meme kasının altına yerleştirilmektedir. Meme kasının üstüne yerleştirilen protezler fark edilebilir. Aynı zamanda el muayenesinde rahatlıkla hissedilebilmektedir. Göğüs kasının altına yerleştirilmiş olan protezlerde ise doğal görünüm sağlanır ve fark edilmez. El muayenesinde hissedilmesi çok zordur. Ameliyattan sonra yapılacak belli kol ve meme kaslarınızı hareket ettirecek hareketler canın yanmasına neden olabilir.

AMELİYAT SIRASINDA PROTEZLER HANGİ NOKTALARDAN GİRİLEREK YERLEŞTİRİLİR?
Meme protezleri meme başı çevresinden, meme altı kıvrım çizgisinden, koltuk altından veya karın germe ameliyatı ile karın altından yerleştirilebilir.

Meme Başı ve Çevresinden Yerleştirme: ameliyat kesik izi meme başının çevresinde oluşur. Silik bir iz bırakır. Buradan giriş yapılarak meme protezi kas üstüne ya da kas altına yerleştirilebilir. Meme ucunda işlem yapıldığı için kalıcı olabilecek meme ucu his kaybı görülebilmektedir. Süt vermede sorun yaratabilir. Meme sarkıklığı şikâyeti ile gelen bireylerde dikleştirme işlemi ile birlikte yapılacak en uygun ameliyat alanıdır.

Meme Altı Kıvrım Çizgisi: memenin altındaki kıvrım çizgisinden bir kesi ile girilerek protez yerleştirilir. Kas üstüne veya kas altına yerleştirilebilen bu ameliyat şeklinde meme uzunda his kaybı yaşanması düşük bir ihtimaldir.

Koltuk Altı: koltuk altı derisinin katlandığı yerden girilerek yapılan bir ameliyattır. Sadece göğüs kasının altına yerleştirilebilir. Kıvrım çizgileri arasında kalan ameliyat izi silikleştiği için belli olmaz bir hale gelecektir. Süt verme veya meme ucundaki hassasiyetten etkilenme olmaz.

Karın Germe İşlemi ile Göbek Altından: karın germe ameliyatı geçirmekte olan kişiye göbekten memeye doğru bir kanal açılır. Bu kanal sayesinde meme protezi yerleştirilir. Meme alanında iz oluşmaz bununla birlikte protez kas altına veya kas üstüne yerleştirilebilir.

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi ile yapılmaktadır. Ameliyattan çıkan hastanın göğüslerinde gerginlik ve kollarında ağrı hissetmesi normaldir. Yatış şekli göğüs kısmı yüksekte kalacak şekilde sırt üstü olmalıdır. Bu şekilde hastanın dinlenmesi sağlanır. Hastanede bir gece kaldıktan sonra pansuman yapılarak eve çıkabilirsiniz. Memelerde ameliyat nedeni ile ödem oluşacaktır. Ödem göğüslerinizin daha büyük görünmesine yol açar. Ödem geçtikten sonra memeleriniz istenilen boyuta ulaşabilecektir. Ameliyattan bir hafta sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Fakat yüzme gibi ağır ve kollarınızı çalıştırmanız gereken sporları iki aydan önce yapmamalısınız.

MEME AMELİYATININ ÖNEMİ
Meme kadın içinde erkek için de cinsel bir anlam taşımaktadır. Bununla birlikte bebek gibi özel bir varlığın doğumdan sonra anne ile kurduğu direk iletişimdir. İdeal bir meme her kadını mutlu eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap