You are here: Home // Evim // Ev dekorasyonunda değişen ayrıntılar

Ev dekorasyonunda değişen ayrıntılar

Sponsorlu Bağlantılar

Ev dekorasyonlarında yıllar geçtikçe özellikle iç dekorasyonda birçok farklı dekorasyon tarzları çıktı.
Örneğin önceleri kullanılan ev kapılarını hatırlar mısınız, ahşap kapı modelleri kullanırdı. Şimdilerde devasal büyüklükte ve birçok kilidi bulunan çeklik kapı modelleri kullanılıyor. Eve girişte bizi karşılayan koridor, hol, antre diye tabir ettiğimiz alanların zemini, kalebodur, seramik veya kara taş denilen taş döşemeler kullanılırdı. Şimdilerde laminant parke döşemeler
koridorlarda, antrelerde zemin döşemelerde görülüyor.

Duvarlar eski yıllarda hatırlarsınız taşlı, pütürlü duvar görünümünde iken şimdilerde saten duvar boyaları ile pürüzsüz, yumuşak dokulu duvarlar görebiliyorsunuz. Saten duvar boyaları sayesinde, duvarlarda oluşabilecek herhangi bir çizik, leke kolayca silinerek çıkarılabiliyor. Yani hem daha güzel hem de daha kullanışlı duvarlarınız oluyor.
Geçmiş yıllarda tavanlarınız düz duvar görünümünde iken şimdilerde renk renk desen desen asma tavan modelleri kullanabiliyorsunuz. Böylece eğer tavanlarınız çok yüksek ise orantılı bir görünüm ve çok şık asma tavanlarınız olabiliyor.

Eskiden oda kapıları oymalı yarım boy ahşap kapı şeklinde ve üst yarısı tamamen cam olarak tasarlanmışken şimdilerde son derece şık ve sağlam Amerikan kapı modelleri kullanılıyor. Üstelik bu Amerikan kapı modelleri leke tutmayan türden üretiliyor ve temizliği çok kolay oluyor. Yeni iç dekorasyon ayrıntılarına göre Amerikan kapı modellerinde ya çok ince uzun camlar kullanılıyor ya da hiç camsız kapılar dikkat çekiyor.

Birkaç yıl öncesine kadar banyo dekorasyonunda sadece bir küvet bir lavabo varken, şimdilerde banyo dekorasyonunda jakuziler, duşa kabinler, havlupanlar, lavaboya monteli banyo dolapları, banyo dolapları içine saklanmış kirli elbise dolapları, yine banyo dolapları içine monte edilmiş çamaşır makinesi görebiliyorsunuz.

Mutfak dekorasyonunda ise iç dekorasyonda en büyük adımların atıldığına eminiz. Zira eskiden kullanılan ahşap mutfak dolaplarının yerini akrilik mutfak dolapları aldı.
Balkon dekorasyonlarında önceleri güneşten ve yağmurdan korunmak için balkon perdeleri kullanılırken, artık otomatik balkon panjurları kullanılıyor.
Aydınlatma dekorasyonunda bildik birkaç ampul, büyük büyük avizeler yerine artık duvarlara monte edilmiş buzlu camlar ardına saklanan aydınlatma sistemleri kullanılıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap