You are here: Home // Takı Tasarım // Değerli taşlar ile takı tasarımı

Değerli taşlar ile takı tasarımı

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle son yıllarda değerli taşlarla tasarlanan takı modelleri çok fazla rağbet görüyor. Kuvars kristali, pembe kuvars, ametist, opal, sitrin, lapis, yeşim taşı, hematit, yakut, akik, ay taşı, kaplan gözü, topaz, lal, türkuaz, oniks, zümrüt, safir gibi birçok değerli taşardan yapılabilen, kolye, küpe, bileklik, künye, bilezik, yüzük, hal hal gibi takılar, hem çok şık göründükleri için hem de değerli taşların insanlar üzerindeki şaşırtıcı pozitif etkilerinden faydalanmak için çok sık tercih edilmeye başlandı.
Değerli taşların etkilerini öğrenerek, sizin ihtiyacınız olan değerli taş ya da taşları belirleyip, o değerli taşlardan oluşan küpe, kolye, bilezik, bileklik, hal hal gibi takılar alabilirsiniz. Değerli taşların içinden sizin için en uygununu seçerken, burçlara göre belirlenen değerli taşlara bakabilirsiniz. Ancak ben burçlara göre değerli taşın saptanabileceğinden çok emin değilim. Çünkü farz edelim sizin burcunuz koç ve siz burcunuzun özelliği gereği çok enerji dolu bir insansınız ve sizin burcunuzun taşlarının içinde de hematit var diyelim. Hematit taşı zaten enerji veren bir taş olma özelliği ile size var olan enerjinizin yanında ekstra bir enerji daha sağlayacağı için sizin üzerinizde kalp atışlarınız hızlanması gibi fazla enerjiden kaynaklanan sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden benim tavsiyem sizin ihtiyacınız olan değerli taşı seçmeye çalışırken, kendi karakterinizde eksik olduğunu düşündüğünüz ve bu eksiklikleri tamamlayacağını düşündüğünüz taşları tercih edin. Örneğin konsantre eksikliğiniz varsa kuvars kristali çok iyi gelecektir veya kendiniz halsiz hissediyorsanız hematit taşı olan bir kolye takarsanız kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz. Kısacası değerli taşların içinden sizin için en uygunu olanı seçmek, tamamen sizin ihtiyacınız olan olgulara göre seçim yapmaktan geçer.
Şimdi dilerseniz değerli taşların ne gibi etkileri olduğuna, ne gibi faydaları olduğuna kısa kısa değinelim. Böylece kendinize uygun değerli taşı seçerek, o taşın içinde bulunduğu takı tasarımlarını satın alabilir ve hayatınızı daha güzel hale getirebilirisiniz.

Değerli taşlar ile takı tasarımı

Değerli taşlar ile takı tasarımı

Değerli taşlar ile takı tasarımı

Kuvars Kristali:

Kuvarsa kristali, duygularınızın karışık olduğu dönemler en büyük yardımcınız olur. Kararsız kaldığınız, duygularınızdan emin olamadığınız zamanlar kuvars kristali içeren bir takı modeli kullanabilirsiz. Zihniniz yorulduğu zamanlarda, özellikle sınavlara hazırlanırken takacağınız kuvars kristali içeren bir yüzük, bileklik, kolye zihninizi dinlendirmek açısından son derece faydalı olacaktır.

Pembe kuvars:

Pembe kuvars taşı, aşk taşı olarak bilinir ve aşk hayatınızda sorunlar yaşıyorsanız veya hayatınızda kimse yoksa güzel bir aşk hayatı istiyorsanız, pembe kuvars taşı içeren bir kolye, yüzük, bileklik gibi bir takı kullanabilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken konu, pembe kuvars taşını görünür bir şekilde kullanmanızdır. Yani kolyeniz pembe kuvars ise kazağınızın, gömleğinizin dışına çıkararak, karşınızdaki kişi ya da kişilerin pembe kuvars taşını görmesini sağlamalısınız. Dumanlı kuvars taşı ise sizi umutsuz, üzüntülü, öfkeli olduğunuz anlarda pozitif enerji vererek rahatlamanızı sağlayacaktır.

Ametist :

Ametist, meditasyon için en uygun taşlardan biri olup, üzerinizde ametist taşı ile süslü olan bir takı ile bir topluluğa girdiğinizde, çevrenizdekilerden gelebilecek negatif enerjiyi pozitife dönüştürerek sizi ulaşmasını sağlar. Size karşı kin, nefret, kıskançlık gibi duygular besleyen kişilerin negatif enerjilerine karşı sizi korur. Sinirli olduğunuz zamanlarda, sakinleştirici etki gösteren ametist taşı, aynı zamanda uykusuzluk çekenler içinde son derece etkilidir. Geceleri yastığınız altına koyacağınız ametist taşı ile son derece huzurlu, rahat bir uyku çekebilirsiniz.

Opal:

Opal taşı sevgilerinizi güçlendirmeye yardımcı olur. Karşınızdaki insanların duygularını, düşüncelerini doğru tahmin edebilmenizi sağlar. Opal taşını elinize aldığınızda, vücut ısınızla renginin değiştiğine şahit olursunuz. Opal taşlı bir bileklik, yüzük, kolye kullandığınızda sinirlendiğiniz anlarda taşın rengine bakarsanız renginin değişmeye başladığını görebilirsiniz.

Sitrin:

Sitrin taşı, özellikle hastalıkların tedavisinde çok etkilidir. Böbrek, kolon, ciğerler, hazım organları ve kalp için son derece faydalı olan bir taştır. Kalp sağlığınız için kalbinize yakın olacak uzunlukta bir zincire, sitrin taşı takıp kolye olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda parasal sıkıntılar çektiğiniz dönemlerde kullanacağınız sitrin taşlı takı modelleri, parasal anlamda rahatlamanızı ve para kazanabileceğiniz ek imkânlara sahip olmanızı sağlar.

Lapis Lazuli :

Lapis Lazuli taşı, özellikle yaratıcılık gerektiren işlerde çalışanlar için çok faydalıdır. Zira kişinin yaratıcılık yönün geliştirir. Son derece değerli bir taş olan Lapis Lazuli taşı, tiroidlerin üzerinde duracak boyutta bir zincire takılarak boynunuza kolye olarak takılırsa, tiroid bezlerinin daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. Çekingen, utangaç bir yapıya sahipseniz Lapis Lazuli taşlı bir takı modelini üzerinde taşıyarak daha cesaretli bir yapıya bürünebilirsiniz.

Yeşim Taşı:

Yeşim taşı özellikle hamile kadınların daha rahat bir gebelik dönemi ve doğum anı yaşaması için etkili olduğu bir taştır. Yeşim taşı içeren bir kolye ile adet ve doğum sancılarını en aza indirebilirsiniz.

Hematit:

Hematit taşı, kendinizi güçsüz, halsiz hissettiğinizde size enerji verecek yegâne taşlardan biridir. Kararlılık ve cesaret taşı olarak da bilinen hematit taşı ile tasarlanmış kolye ve bilezikler oldukça faydalıdır.

Yakut:

Yakut taşı son derece pahalı bir taş olup, mücevher satan dükkânlarda bulabileceğiniz son derece güzel ve pozitif etkileri olan bir taştır. Liderlik gücünü artıran yakut, aynı zamanda şans taşı olarak da bilinir.

Akik:

Akik taşı sizi nazardan, tehlikelerden korur. Akik taşı ile tasarlanmış bir kolyeyi karşınızdaki kişilerin göreceği şekilde takmalısınız.

İşte bunlar sadece değerli taşlardan bir kaçı. Daha birçok değerli taşın şaşırtıcı etkilerinden faydalanmak istiyorsanız, evinizin, büronuzun bir köşesine işlenmemiş değerli taşlardan alabilir veya sürekli üzerinizde taşımak için takıların üzerine işlenerek döşenmiş değerli taşlar alabilirsiniz. Gerçek değerli taşlar oldukça pahalıdır ve gram üzerinden fiyatlandırılır. Değerli taşların pozitif etkilerinden faydalanmak istiyorsanız alacağınız taşın en az 1 gram ve kesinlikle orijinal değerli taş olduğundan emin olmalısınız. Mümkünse kuyumculardan ve mücevher satan dükkânlardan satın almaya özen göstermelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap