You are here: Home // Evlilik // Damatlık Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Damatlık Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Sponsorlu Bağlantılar

Düğün hazırlıklarının erkek için en önemli detayı sanırım damatlık seçimi. Düğününüzde giyeceğiniz damatlık modeli, artık eskisi gibi sınırlı alternatifleri olan modellerden oluşmuyor. Eskiden damatlık modelleri ufak ayrıntılarına rağmen ilk bakışta sıradan bir koyu renk takım elbise modeli gibi görünürdü. Oysa günümüzde oldukça şık aksesuarları olan, son derece modern çizgilere sahip, farklı tonlarda damatlık modelleri mevcut.
Damatlık modeline karar verirken, birçok farklı renk ve modelin bulunduğu düğün kataloglarından yardım alabilirsiniz. Damatlık diken veya damatlık satan mağazalardan, terzilerden var olan damat modellerine göz atabilir veya damatlık kataloglarını inceleyebilirsiniz.
Damatlık modeli seçeceğiniz zaman, şayet vaktiniz varsa 2-3 ay öncesinden damatlık modeli bakamaya başlayın. Alacağınızın damatlığın özellikle renginin ten renginize uyum sağılmasına özen gösterin. Esmer tenli iseniz, siyah bir damatlık modeli alacaksanız içine mutlaka zıt renkli bir gömlek kullanın ve kravat, papyon, mendil, kol düğmeleri, kemer, kuşak gibi aksesuarlarla damatlığınızın rengini daha çık ve daha hareketli bir hale getirin.
Alacağınız damatlığın en azından gömleğini, pantolonunu ilerleyen günlerde tekrar kullanabileceğiniz modellerden seçmek de akıllıca olacaktır.
Damatlık modeli seçiminde en önemli ayrıntılardan biride, damatlığın kumaşıdır. Düğün boyunca rahat hareket edebileceğiniz yumuşak bir kumaş olması, terletmeyecek kalitede olması, kırışmayacak yapıda olması çok önemlidir.


Damatlık modelleri her ne kadar kısıtlı modeller gibi görünse de, damatlık ceket modellerinde şal yaka, kruvaze, tek, çift, üçlü gibi birçok alternatif vardır.
Damatlığınız ceketinin omuzlarını mutlaka geniş olmasına özen gösterin. Zira düğünde dans ederken, oynarken rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.
Damatlık gömlek modelinde ise, en çok önem vermeniz gereken gömlek yakasıdır. Gömlek yakasının modeli, kolası, yaka ucu damatlığınızın üzerinde şık durması için çok önemlidir. Son yıllarda damatlık modellerinde ceketler ve gömleklerde yakalarının taşlı olduğu görülüyor. Oldukçada şık duruyor.
Damatlık modelinde pantolon seçimi yaparken, pantolonun boyunun ayakkabıların hemen üstüne değmesine özen gösterin. Daha uzun veya daha kısa pantolon boyu kötü bir görünüme sebep olacaktır. Pantolon belinin oturup kalkarken belinizi sıkmayacak biçimde olmasına özen gösterin.
Damatlık modelinde en şık aksesuar olan kol düğmesi seçiminde ise metal veya gümüş kol düğmeleri seçebilirsiniz.
Düğünün ilerleyen saatlerinde damatlık ceketinizi çıkarmak isterseniz, damatlık yeleği giydiğiniz bir damatlık modeli seçmeniz yerinde bir karar olmuş olur.
Damatlık modelinde en şık ayrıntılardan biri de damatlık kuşağıdır. Çeketli veya çeketsiz oldukça şık bir görüntü yakalayabilirsiniz kemer yerine damat kuşağı takarak.
Kravat yerine çok şık fular, papyon modelleri kullanabilirsiniz. Hem moderne bir damatlık kıyafeti olur hamda emin olun daha rahattır.
Damatlığınızla muhteşem bir uyum sağlaması için çok sade ama çok parlak ince bir saat modeli kullanmanız emin olun çok şık bir damat olmanızı sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap