You are here: Home // Güzellik // Cilt lekeleri için önemli bilgiler

Cilt lekeleri için önemli bilgiler

Sponsorlu Bağlantılar

Çoğunlukla ergenlik döneminde çıkan sivilcelerin izleri ve güneşin zararlı ışınlarına fazla maruz kalma sonucunda meydana gelen cilt lekelerini kapatabilmek, gizleyebilmek için, birçok kozmetik ürünü mevcut. Ayrıca evde kendi imkânlarınızla da bazı cilt bakım maskeleri yapabilirsiniz.

Güneşin zararlı ışınlarının etkisi ile meydana gelen pigment artışı ciltte dikkat çekici lekelere sebep olur. Bunun dışında sivilce izleri, gebelik, çok fazla derecede antibiyotik tüketimi, kalitesiz ve yanlış kozmetik ürünlerinin kullanılması gibi nedenler ciltte lekelerin en önemli sebepleri arasındadır.

Cilt lekeleri için önemli bilgiler

Bu tür cilt lekelerinin tedavisi için uygulanacak yöntemlere en az 3 ay düzenli devam etmek gerekir. Birkaç seans cilt bakımı yaparak cilt sorunlarınızdan kurtulmanız pek mümkün olmayabilir. Bu yüzden sabırlı olmalısınız.

Cilt lekelerinin giderilmesi için yapılabilecek birçok yöntemden biri olan doğal tedavi yollarından, en faydalı olanları derleyerek sizlere bu makalemizde sunmak istedik. Cilt lekelerinin tedavisinde en önemli nokta kendi cilt tipinize uygun, cilt bakımı uygulamaktır.

1) Eşit oranlarda elma sirkesi ile suyu bir kabın içine dökün ve karıştırın. Karışımı ocağa koyup kaynatın ve başınıza bir havlu kapatarak, kaynamış olan sirkeli suyun üzerine kapanıp, cildinize bu su ile buhar banyosu yaptırın. Bu esnada gözlerinizi açmamaya özen gösterin.
2) Aktardan alacağını anason tohumunu bir tencereye koyun ve üzerine çıkacak kadar su koyup kaynatın. Kaynadıktan sonra suyu ince delikli bir süzgeçle veya tülbent ile anason tohumlarını içinden alın. Kalan suya pamuk batırarak, cilt lekelerinin olduğu yerlere masaj yaparak sürün.
3) Bir miktar arpa ununun içine macun kıvamına getirecek kadar su katarak karıştırın ve bunu yüzünüze sürerek 1 saat bekletip, ılık su ile yıkayın.
4) Biberiyenin içine macun halini alacak şekilde su koyun ve karıştırıp cilt maskesi olarak haftada 3 gün kullanın. Biberiye maskesi hem cilt lekelerine iyi gelir hem de cilt kırışıklarını onarır.
5) Bir yemek kaşığı yoğurdun içine bir çay kaşığı karbonatı döküp iyice karıştırın. Bu karışı cildinize sürün ve kuruyuncaya kadar yüzünüzde tutup, ovalayarak çıkarın. Bu karışım cilt lekelerine iyi geldiği gibi, koltuk altı kararması çözümü için de son derece etkilidir.

Bu tür cilt bakım maskelerinin yanında, karbon kremi de cilt lekelerinin tedavisinde son derece etkilidir. Karbon kreminin cilt lekelerini yok etmenin yanında, sivilce tedavisinde de oldukça etkili olduğu gözlenmiştir. Karbon peeling yöntemi sayesinde iki hafta bir kez olmak şartıyla 4 seans sonunda cilt lekelerinde gözle görülür azalma dikkat çekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap