You are here: Home // Moda // Burçlara Göre Parfüm Seçimi

Burçlara Göre Parfüm Seçimi

Sponsorlu Bağlantılar

Herkesin kendine has bir kokusu ve parfümü vardır. Asıl önemli olan da bu kokuyu bulabilmektir. Hangi parfüm grubunun teninize uyduğunu bulabilmektir. İşte sizlere rehber olacak burçlara göre parfüm seçimi…

SU GRUBU (YENGEÇ, BALIK, AKREP)
Oldukça sofistike ve narin, kırılgan su kadınları estetik görünüme çok önem verirler. Su grupları başkalarının kendileri adına karar vermelerinden hiç mi hiç hoşlanmazlar. Onlar kendi tutkularına ve zevklerine göre hareket ederler. Bu nedenle hayatındaki her ayrıntıda kendilerine has çizgileri vardır. Su grubu için bakımlı olmak çok önemlidir. Kendilerini ne kadar kötü hissederlerse hissetsinler kötü görünmek istemezler ve en azından bir ruj sürerler.

Çok zarif ve farklılıklarıyla dikkat çeken su grubu kadınları kaliteye çok önem verirler. Onların zerafetini tamamlayıcı taze kokuları ve sabunumsu kokuları tercih ederler. Su grubu kadınlar kendilerine en uygun kokuyu bulduklarında uzun bir süre bu kokuyu değiştirmek istemezler. Ve parfümleriyle bütünleşirler.

Burberry : Touch
Calvin Klein : Truth
Lacoste : Touch of Sun
Rochas : Lumiére
Estee Lauder : Intuition
Armani : Mania
Kenzo : Flower
Iceberg : Fluid
Davidoff : Echo
Helmut Lang

Klasikler
Estee Lauder : Beatiful
Christian Dior : Poison
Gucci : Rush

HAVA GRUBU (KOVA, İKİZLER, TERAZİ)
Hava grubu kadınlarının da sınırları yoktur, kendi kurallarını ve tarzlarını yaratırlar. Çok meraklı, inatçı ve yeniliklere açıktırlar. Araştırmacı bir kişilikleri vardır. Araştırmacı kişiliklerinden ötürü keşfetmeyi çok severler. Bu gruptaki kadınlar kendilerinden emin, çok enerjik ve girişken bir yapıya sahiptirler. Kariyer onların vazgeçilmezidir. Enerjilerine ve hayal güçlerine göre bir koku tercih ederler.

Bu grup kadınları aklına eseni yapar, kimsenin cesaret edemediği şeyleri yapar, en abartılı şeyleri oldukça yalın bir şekilde sunar. Çok çılgındırlar, seçicidirler. Sade ama etkileyici, iz bırakan, enerji dolu kokuları tercih ederler.
Bvlgari : Bvlgari
Lanvin : Oxygene
Givenchy : Oblique Rewind
Anna Sui : Sui Dreams
Guerlain : Cherry Blossom
Escada : Lily Chic

Klasikler
Christian Dior : Hypnotic Poison
Cacharel : Lou Lou

ATEŞ GRUBU (KOÇ, ASLAN, YAY)
Çevresindeki insanları tutkusu, cazibesi, karizmatik görüntüsüyle bir alev gibi yakar Ateş kadını. Dikkatleri üzerine çekmeyi, oldukça farklı detayları, ilgiyi sever. Katıldığı ortamlarda dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Sade görüntüsüyle bile büyük bir dikkat çeker, insanların içini ısıtır. Ateş kadınları flörtü sever, zaman ve mekan hiç önemli değildir onun için.

Baharat kokuları ve vanilya kokuları onun dişi kişiliğini ortaya çıkarır. Ateş grubu kadınları sıcak kanlı, bonkör ve feminen bir yapıya sahiptir. Bu nedenler parfümü de onun kişiliğini yansıtmalı ve karşısındakini yavaşça kendisine çekerek, tutkuya dönüşen bir koku olmalıdır. Ateş kadını hep arzulanır ve o da bunu hisseder. Onun kokusu da tenine yayılarak onu daha gösterişli, iddialı ve frapan yapar.

Lancome : Miracle
Agent Provocateur
Escada : Into The Blue
Cacharel : Amor Amor
Escada : Sentiment
Cartier

Klasikler
Guerlain : Samsara
Chanel : No 5
Issey Miyake : Feu le d’issey Light
Ralph Lauren : Safari
Lancome : Trésor

TOPRAK GRUBU (BOĞA, BAŞAK, OĞLAK)
Dış görünüşe çok önem veren toprak grubu kadınları çok zarif ve sade bir yapıya sahiptirler. Toprak grubu kadınları göze hitap ederler. Karşısındaki kişide iyi bir izlenim bırakmak onlar için çok önemlidir. Çok düzenli ve temizdirler. Çok sadık, sabırlı ve dengeli bir yapıları vardır. En hoşlanmadıkları şey çevresindeki insanların onu yadırgayan bakışlarıdır. Bu yüzden de abartıdan uzaktırlar. Şatafatlı kıyafetleri, dikkat çeken makyajı, farklı saç kesimi onların hiçbir zaman tercih etmedikleri şeylerdir. Parfümlerini de uzun bir süre değiştirmezler. Onlar için kokularının tene uyumu çok önemlidir.

Bu grup kadınlar doğanın yumuşak ve sade kokularını taşıyan çiçek kokularını severler.

A.Mc Queen : Kingdom
Lacoste : Touch of Pink
Trussardi : Skin
Britney Spears : Curious
Elizabeth Arden : Provocative Woman

Klasikler
Lancome : Poeme
Boss woman by Hugo Boss
Elizabeth Arden : Green Tea
Armani : Emporio Armani

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap