You are here: Home // Bebek - Çocuk // Bebekler Su İçermi

Bebekler Su İçermi

Sponsorlu Bağlantılar

Bebekler Su İçermi? Kimi bebekler su ister, kimileri istemez. Çoğu za­man, bebeklere yemek aralarında biraz su verilmesi, hatta bunun günde iki kere yapılması tavsiye edilir. Oysa anne sütüyle bes­lenmeyen bebeğe su vermek şart değildir, çünkü mamaya katı­lan su normal olarak bebeğin ihtiyacını karşılar. Bununla birlik­te, bebeklere hava çok sıcak olduğu ve ateşleri çıktığı zaman su vermenin önemi büyüktür. Bu gibi durumlarda, bebekler, normal zamanlarda reddettikleri suyu severek içerler.

Gerçekte, iki haftalık ile 12 aylık arasındaki bebeklerin ço­ğu suyu hiç sevmez. Bu süre boyunca besleyici her şeye büyük ilgi gösteren bebek, sade su verildiğinde bundan hoşlanmaz. Si­zinki seviyorsa, yemekler arasında günde bir ya da birkaç kere su vermekte tereddüt etmeyin (biberondan hemen önce verme­yin). İstediği kadar içsin. Muhtemelen 50 gramdan fazla içme-yecektir. İstediğinden fazlası için de hiç zorlamayın.
Bebek suyu seviyorsa, her gün vereceğiniz suyu üç daki­ka kadar kaynatarak hazırlayın ve steril bir şişede muhafaza edin. İhtiyacı olduğu saatlerde, vereceğiniz kadarını bir bibero­na koyarak, tıpkı mamayı ısıttığınız gibi Ben Mari usulüyle ısı­tın.
ilk bir yıl boyunca bebek, ancak kaynamış su, ya da gazsız madensuyu içebilir. (Kullandığınız suyun saflığından şüphe ediyorsanız İkinci yıl da kaynatmaya devam etmeli ya da maden suyu vermelisiniz
 Şekerli su. Bebeğiniz sade suyu sevmiyorsa, şekerli su vermeyi deneyin. Gece beslenmesini kaldırmak istediğiniz za­man, bebek hastalandığı ya da havanın fazla sıcak olduğu sıra-iarda, bebeğin su içmesini mutlaka istiyorsanız yarım litre suya bir çorba kaşığı toz şeker katıp üç dakika kaynatın ve çocuğa böyle içirin.

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap