You are here: Home // Estetik // ALIN GERME AMELİYATI

ALIN GERME AMELİYATI

Sponsorlu Bağlantılar

Alındaki kırışıklıklar, kaştaki düşüklük ve çatık kaşlar yorgunluk ve kızgınlık belirtileridir. Yüksek ve çatık olmayan kaş, ve gergin görünümlü bir alın ise güler yüzlü bir ifade sağlar ve güzellik belirtisidir. Alında dikey ve yatay çizgiler meydana gelir. Bunlar zamanla derinleşip yaşı bir yüz görünümüne neden olur. Yorgun bir ifade verir kişinin yüzüne. Alında meydana gelen bu çizgiler estetiksel açıdan hoş bir görüntü oluşturmaz. Burada meydana gelen çizgiler sadece yaşlı görüntüye neden olmaz, aynı zamanda yüzde yorgun bir ifadeye neden olur.

ALIN GERME AMELİYATI

ALIN GERME İÇİN UYGUN ADAYLAR
Aşağıda verilen özelliklerden bir veya birkaçına sahip adaylar alın germe ameliyatı için uygundur:
• Kaşların düşük olması, gerekenden daha aşağıda durması ve bu düşüklüğün yüzde yorgun ve üzgün bir ifade oluşturması,
• Alında derin yatay çizgilerin mevcut olması ve bunların düzelmemesi,
• İki kaşın arasında burada doğru derin dikey bir ya da iki çizginin olması,

İşte bu problemlerle gelen hastalar alın germe ameliyatı için uygundurlar. Kaşlar istenilen düzeyde asılabilmektedir. Genel olarak bu müdahale yüz germe ameliyatı ile kombine yapılmaktadır. Eğer üst göz kapağı sarkmışsa ve gözler altında torbacıklar varsa plastik cerrah alın germe ameliyatı ile birlikte göz çevresi ameliyatının da önerebilir.

AMELİYAT SÜRECİ
İlk olarak cerrahınız, sizin mimik yaparkenki hareketlerinizi kontrol eder ve her adalenin hareketine bakıp alın ve üst göz kapağınızı kontrol eder. Sonra sizin için uygun tekniğe karar verir. Hastanın istekleri göz önüne alınıp, bazı hastalarda genel anestezi kullanılırken bazılarında lokal anesteziye başvurulur. Yapılacak göz kapağı ameliyatı ve alın germe ameliyatıyla sarkıklıklar giderilir, yüze daha genç bir görünüm verilir. Yüz germe, göz kapağı ameliyatı ve alın germe ameliyatı çoğu zaman kombine yapılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap