You are here: Home // Evim // Akıllı ev sistemleri hakkında merak ettikleriniz

Akıllı ev sistemleri hakkında merak ettikleriniz

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı ev sistemleri, hem evinizde hem de işyerinizde daha rahat, daha güvenli, daha huzurlu bir yaşam alanına kavuşmanızı sağlıyor. Evinizde veya işyerinizde aydınlatma, güvenlik, yangın, su basması, televizyon veya müzik sistemleri, mekân havalandırma sistemleri, bitki veya hayvan bakımları gibi daha birçok konuda size kolaylık sağlıyor.

Akıllı ev sistemleri nasıl kurulur?

Akıllı ev sistemleri kurulum esnasında evinize hiçbir zarar vermez. Oldukça ufak modüler sayesinde, evinizde veya işyerinizde hiçbir şekilde örüntü kirliliği yaratmaz. Duvarlarınızda anahtar arkalarına, priz arkalarına yerleştirilir. Akıllı ev sistemleri kurulurken, siz hiçbir eşyanızın yerini değiştirmezsiniz, kurulum kolayca ve etrafa hiç müdahale etmeden yapılır.

Akıllı ev sistemleri ile neler yapılır?

Akıllı Kameralar

Akıllı Ev sisteminde kurulan kameralar sayesinde eviniz ya da işyerinizde sürekli her noktayı takip edebilirsiniz. Kamera sistemleri sayesinde, evinizin her noktasını odanızda oturduğunuz yerden televizyonunuzdan izleyebilir, dışarıda iseniz bilgisayarınıza kurulan program sayesinde internet aracılığı ile izleyebilir hatta uyumlu bir cep telefonunuz varsa istediğiniz zaman cep telefonunuzla evinizi ya da iş yerinizi izleyebilirsiniz. Ayrıca düzenli olarak bütün görüntüleri kaydedebilme hizmeti sayesinde istediğiniz zaman istediğiniz gün ve saat dilimine dönebilir ve seyredebilirsiniz.

Otomatik Kapı Kilidi ve Giriş Kontrolü

Akıllı ev sisteminde kapınızın kontrolünde oldukça faydalı bir sistem. Örneğin bu sistemle hiç kimseye anahtar vermenize gerek kalmıyor. Tatile gidiyorsunuz diyelim, evinizin hizmetçisi belli saatlerde eve girmesi gerekiyor, siz kapınızı ayarlıyorsunuz o saate ve o saat geldiğinde kapınız otomatik açılıyor.

Su Taşkını ve Duman Sensörleri
Evinizde meydana gelebilecek su baskınları veya yangınlarda akıllı ev sisteminiz anında sizi telefonunuzdan arıyor ve durumu bildiriyor. Bu sorunu algılaması ise eve konulan cihazların su baskınını ve dumanı görmesi sayesinde oluyor.

Cam Kırılması ve Kızılötesi Işın Sensörleri

Evinizde meydana gelebilecek cam kırıklarında, akıllı ev sistemi yine size telefonla ulaşarak olası hırsız girmesi gibi durumlardan kaynaklanan cam kırılmalarını haber veriyor.

Harekete Duyarlı Işıklar

Gereksiz yere yakılan ışıklardan veya karanlıkta girdiğiniz evinizde lamba anahtarı aramaktan kurtaran bu akıllı ev sistemi ile evinize girdiğinizde harekete duyarlı ışıklar hemen yanıyor ve belli bir süre sonra hareket eden birilerini görmez ise ışıklar kapanıyor. Böylece ışıkları açık unuttum derdiniz kalmıyor.

Akıllı Perdeler ve Panjurlar

Evinizdeki ya da işyerinizde perde ya da panjurlarınızı akıllı ev sistemler sayesinde istediğiniz saat açılmaya, istediğiniz saat kapanmaya ayarlayabiliyorsunuz. Böylece siz evde olmadığınız zamanlar, hava karardığında perdeleriniz kapanır ve ışıklarınız açılır. Böylece hırsız riskine karşı eviniz daha güvenli bir görünüm sergiler.

Isıtma ve Soğutma Sistemi Kontrolü

Akıllı Ev ile ısıtma ve soğutma sistemi sayesinde iş yerinizden evinize gelirken yolda evinizi ısıtabilir veya soğutabilirsiniz. Klimalarınızı veya kombilerinizi açabilirsiniz.

Bahçe Sulama Sistemi Kontrolü ve Evcil Hayvan Besleme

Akıllı ev sistemleri sayesinde evinizdeki çiçekleri veya bahçenizdeki bitkileri istediğiniz saatte ve miktarda sulayabilirsiniz. Aynı zamanda evcil hayvanlarınızın yem ve su ihtiyacını da akıllı ev sistemleri ile saat ve miktar olarak ayarlayabilirsiniz. Böylece evcil hayvanlarınız evde siz yokken aç veya susuz kalmamış olurlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap