You are here: Home // Kadın Giyim, Moda // 2011 Moda Renkleri

2011 Moda Renkleri

Sponsorlu Bağlantılar

Siyah:2010 sonbaharı ve 2011 kışının en favori rengi yine siyah. Siyah hem soğuktan korunmak hem de daha hoş görünmek için en çok tercih ettiğimiz renk. Siyah renk kişiyi olduğundan daha ince gösteriyor. Siyah kış mevsiminin vazgeçilmezlerinden.

Koton Elbise Modeli

Elbise Modelleri

Beyaz: Siyahın bütünleyici rengidir beyaz. Siyah pantalon ve beyaz gömlek kombinesi gerçekten harika bir tarz. Özellikle Coco Chanel’in tarzı olan bu tarz herkesin favorisi olacağa benziyor.

Kırmızı Elbise Modelleri

Kırmızı:Kırmızı da her zamanki gibi vazgeçilmezlerimiz arasında yer alıyor. Kırmızı renk renklerin en romantiği, en seksi ve en cesur olanıdır. Kırmızı kendine güveni çok fazla olan güçlü kadınların tercihi. Eğer kendinize güveniyorsanız tutkunun rengi kırmızı ile özgür kadın olabilirsiniz.

Sarı Elbise Modelleri

Sarı: Sarı sıcak bir renktir. Yeşile yakın tonları ise soğuk bir renktir. Yani sarı hem canlı ve neşenin rengi hem de sonbaharın hüzünlü rengidir. Bu iki zıtlığı bir arada yaşatan sarı insanda da duygu karmaşasına neden olabilir. Doğa ile uyum sağlamak için renk tonları iyi ayarlanmalıdır.

Bej Elbise Modelleri

Bej: Bej asaletin rengidir. Bunun yanısıra lüksün ve kalitenin de göstergesidir. Sessizliği, sakinliği ve özgüveni sembolize eder. Geceyi aydınlatan bej renk dudaklar pembeye yakın rengiyle parlak ve dolgulu görünümüyle kadınların en büyük silahı durumunda.

2011 Moda Renkleri

Mavi: Bütün dünyaya hakim olan mavi renk deniz gibi dinlendiricidir. Koyu tonları biraz itici görünebilir. Açık tonları ise beyaz renk ile karışık olarak kullanılırsa güvenin ve sakinliğin rengi olur. Gökyüzünün ve denizin rengi mavi hoş bir renktir. Sınırsızlığı sembolize eder. Huzurun ve sakinliğin simgesidir. Araplara göre mavi renk kan akımını yavaşlatma özelliğine sahiptir. Nazar boncuğu da bu nedenle mavidir. Batı da intihar girişimlerini azaltmak nedeniyle köprü ayak kısımları maviye boyanır. Duvar rengi mavi olan bazı okullarda da öğrenciler yaramazlık fazla yapmıyormuş.

Elbise Modelleri

Pembe:Kırmızı ve beyazın karışımı olan pembe canlılığın rengidir ama kırmızıdan daha yumuşak etkiye sahiptir. Ayrıca sevincin ve mutluluğun da kaynağıdır. Aşkın ve tüm hayallerin de kaynağı olan renktir. Bu yıl hem canlı pembeye hem de inci pembeye çok sık rastlayacağız. Makyajda ise şeftali rengi, pembe ve fildişi gibi renkler geçen yazdan kalan bronz renkleri alıp götürecek ve cildinize canlılık getirecek.

Gri:2010’un favori renklerinden biriydi gri. Sonbaharın ve kış mevsiminin de en çok tercih edilen renklerinden biri olacak gri. Metalik, gümüş yada mat hepsi bu yıl çok moda olacak. Gri gece elbiseleri, bluzlar, ceketler, eldivenler, şapkalar ve diğer tüm aksesuarlar bu yıl çok kullanılacak. Ayakkabı ve çantalarda da gri renk en çok kullanılacak renklerden biri.

Turuncu Elbise Modelleri

Turuncu: Bu sene çok renkli geçeceğe benziyor. Özellikle turuncu kıyafetler çok moda olacak. Portakalın rengi turuncu soğuk ve sıkıcı havalarda hayatımızı renklendirecek.

Kahverengi:Daha çok örgü tasarımında kullanılan kahverengi sonbaharın en çok kullanılan renklerinden biri. Geometrik desenler ve büyük örgüler bu yıl çok moda olacak. Elbiselerin kesimleri vücut hatlarını çok ön planda tutmayacak şekilde tasarlanıp kadınların gizemini korumayı amaçlıyor.

Yeşil: Doğanın, baharın ve sessizliğin rengidir yeşil. İnsanlara güven verir ve yaratıcılığı sağlar. Kışın soğuğundan ve bunaltıcı etkisinden kurtulmak için ve bahar coşkusu yaşamak için kıyafetlerinizde yeşil tonlarını tercih edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap