You are here: Home // Erkek Giyim, Kadın Giyim, Moda // 2011 Çocuk Modası ve Markaları

2011 Çocuk Modası ve Markaları

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle kız çocukları üç yaşına geldiğinde giyecekleri kıyafetleri kendileri seçmek isterler. Kızlarda alışveriş tutkusu küçük yaşlarda başlıyor. Aşağı yukarı on yaşına gelen çocukların marka tutkusu başlıyor. Ünlü markalar da çocuk müşterileri için hazırladıkları kıyafetlere çok büyük önem veriyorlar. Her sezon hazırlanan çocuk koleksiyonları büyüklerinkiyle benzerlik gösteriyor. Ceketler, broşlar, bolerolar, dantelli bluzlar kız çocuklarının koleksiyonunu, bol pantalonlar, baklava dilimli süeterler, kareli gömlekler ve çizgili gömlekler de erkek çocuklarının koleksiyonunun ana temalarından. Kızların en sevdiği renk pembe ama erkekler maviyi pek sevmiyor.

Hem büyükler için hem de çocuklar için koleksiyon hazırlayan LcWaikiki, Benetton, Zara, Diesel, Tomy Hilfiger, Nike, Adidas gibi ünlü markaların çocuk tasarımları büyüklerinkiyle büyük benzerlik taşıyor. Bu markalar kızlara pembe erkeklere mavi giydirmiyor. Yani klasikten oldukça uzak. Bu yılın büyük modasını çocuklara uyarlamış ünlü markalar. Hiçbir detay atlanmamış. Zara, çocuk parfümü, iç giyimi ve aksesuarlarıyla büyük ilgi görüyor. Çocuk koleksiyonlarında da abiye, günlük ve spor ayrımlarına rastlamak mümkün. Nike, Kanz, Adidas ve Seven Hill tarzındaki markalar spor giyime ağırlık veriyor. Kids Story, Goose gibi markalar ise pullu bluz, taşlı bluz, dantelli bluz, kabarık etek, ve simli ayakkabılardan oluşan abiye bir koleksiyon hazırlamış. Lc Waikiki, Benetton, Limited Too, Mothercare, Wenice Kids, Bani, Çogisa gibi diğer markalar ise günlük kıyafetler üzerinde yoğunlaşmış.

Kız çocuk koleksiyonlarda çiçek desenler oldukça dikkat çekici. Daha çok yılın modası pembe ve mor renklere ağırlık verilmiş farklı model ve tasarım mini etekler çok şık. Etekler mus çorap ve spor ayakkabıyla kombine ediliyor. Kız çocuk koleksiyonları kadın modasından izler taşıyor.Ceketler, dantelli, pullu, işlemeli bluzlar, bolerolar, tüylü bluzlar ve tişörtlerden asla vazgeçemeyecek kızlar. Zara Kids, Kids Story, Limited Too dantelli tişörtler hazırlamış. Zara Kids, Goose, Lc Waikiki, Limited Too bolerolara ağırlık vermiş. Benetton, Goose ve Lc Waikiki koleksiyonunda çok şık ceketlere yer vermiş.
Accessorize ve Claire’s gibi aksesuar markaları da çocuk aksesuarlarına büyük önem vermiş. Kız çocuklar aksesuar konusunda da oldukça farklı. Çiçekli aksesurlar, fiyonklar, yaka iğneleri ve tüyler bu yılın kız çocuk aksesuarlarından bazıları.

2011 Çocuk Modası

2011 Burbery Modası

Marks&Spencer Koleksiyonu

Kaban Modelleri

2011 Modası

Erkek koleksiyonlarında ise mavinin yerini kırmızı alıyor. Gri-kırmızı, turuncu-kahverengi gibi kombinasyonları büyük ilgi görüyor. Pamuklu boğazlı giysiler ve hırkalar koleksiyonda göz dolduran ürünler arasında. İki kat giyilen sweatshirtler çizgili desenleriyle, bol jeanler ve kürklü kot ceketler bu yılın moda trendlerini oluşturuyor. Bu yıl kızlar annelerinin izinden erkekler de babalarının izinden giderek, çizgili veya kareli gömleklerin üzerine baklave dilimli süeterler giyecek. Bu yıl tüm markalar koleksiyonlarında bu kombinelere ağırlık veriyor. Bunun yanısıra bol cepli, bol kesim pantolanlar asker modasından izler taşımakta.

Aksesuar olarakta kemer, şapka, bere ve atkılar bu yılın erkek çocuk aksesuar modasının yansımalarından. Benetton, LcWaikiki, Mothercare gibi ünlü markalar bu tasarımlara oldukça ağırlık verenler arasında yer alıyor.

2011 Erkek Çocuk Modası

Erkek Çocuk Kıyafetleri

2011 Erkek Modası

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

Copyright © 2009 moda, trend. All rights reserved.
Designed by moda. Powered by kadın sitesi.
Sitemap